Vanaf april 1986 bestaat in de Abdij van Berne te Heeswijk een leerhuis. In de periode van september tot Pasen komen twee leerhuisgroepen bijeen.
Zij komen twaalf keer gedurende twee uren samen onder deskundige leiding. Aan iedere leerhuisgroep nemen maximaal 15 personen deel.
In een leerhuis is er steeds sprake van interactie tussen de eigen levenservaringen van de deelnemers en het Bijbelverhaal. De oude verhalen uit de joodse en christelijke traditie worden gelezen om richting te geven op de levensweg van mensen van vandaag.
Het leerhuis kenmerkt zich door aandacht voor de christelijke én de joodse traditie die ieder op eigen wijze met de Bijbel omgaan.
In een leesmap, die iedere deelnemer ontvangt, wordt zowel uit de christelijke als uit de joodse traditie geput.
Kosten: € 50,- (leesmap inbegrepen).
Mocht dit bedrag een bezwaar zijn, dan kunt u hierover contact opnemen.
Bouwstenen voor een barmhartige gemeenschap
Jona het hele boek
Jona wordt naar Nineve gestuurd, in den vreemde, om Gods barmhartigheid aan te zeggen. Hij weigert. Opgeslokt door ‘de grote vis’ wordt hij opnieuw gezonden. Zij die God niet kennen, bekeren zich ondanks de profeet Jona. Gods barmhartigheid kent geen grenzen.
Jakobus hoofdstukken 1 en 2
Hoe sta je als christen in het leven? Het geloof ligt ook in het ‘doen’, schrijft een getuige uit de eerste christentijd: naastenliefde, goede werken, gebed, optie voor de arme en een onwereldse wijsheid.
Jeremia hoofdstukken 1-2 en 34
Een klein volk, ingeklemd tussen grootmachten. De angst slaat toe. Sommigen kiezen voor de onverschilligheid en gaan op in verslaving. Een profeet – Jeremia – staat op en herinnert de mensen aan de oude waarden van verbond en erbarmen. Hij zegt: er komt een nieuw Verbond.
Matteüs hoofdstukken 17 en 18
In het evangelie van Matteüs is een heel hoofdstuk gewijd aan de opbouw van de gemeenschap, de ‘polis’. Jezus geeft zijn visie op hoe mensen op een eerlijke en liefdevolle manier kunnen samenleven. En: het gezag van de onmacht.
Leerhuisgroep 1
Deze groep komt bijeen op donderdagavond van 19.30 – 21.30 uur:
2026
24 september
8 en 22 oktober
5 en 19 november
3 en 17 december
2027
7 en 21 januari
4 en 18 februari
4 maart
reserve 18 maart
Leerhuisgroep 2
Deze groep komt bijeen op woensdagmiddag van 15.30 – 17.30 uur:
2026
16 en 30 september
14 en 28 oktober
11 en 25 november
9 december
2027
6 en 20 januari
3 en 17 februari
3 maart
reserve 17 maart
Plaats: Abdij van Berne te Heeswijk-Dinther
Download de folder voor meer informatie.
Het leerhuis van de Abdij van Berne bestaat nu 40 jaar!






