Op 9 februari 2026 overleed ds. Harry Smit. Zijn stem klinkt door in de boeken die hij met zoveel toewijding heeft geschreven. Wij delen dan ook graag een oproep van zijn dochter, Judith Boekel Smit:
‘Sommige verhalen verdienen het om verder verteld te worden.
Mijn vader (Harry Smit) had nog zoveel plannen. Hij keek ernaar uit om te vertellen over zijn nieuwste boek De wijsheid van een vrouw – rabbijnse portretten van vrouwen in de Tenach. En ook om samen met mij te spreken over ons gezamenlijke boek De ziel van Catharina, over het onderduikverhaal van zijn moeder, mijn oma, en onze zoektocht naar onze Joodse ziel.
Op 9 februari overleed hij, na een jaar van ziekte, sneller dan we hadden verwacht.
Wat blijft, zijn zijn verhalen. Zijn stem klinkt door in de boeken die hij met zoveel toewijding heeft geschreven.
Voor zijn lezingen en presentaties had hij een grote oplage besteld. Die dozen staan nu bij ons thuis. Het zou mooi zijn als zijn woorden alsnog hun weg mogen vinden naar lezers die zich erdoor laten raken.
Wil je een van zijn boeken ontvangen? Via dit formulier kun je een exemplaar bestellen, dan sturen we het je graag toe.






