Ook dit jaar organiseert Kerkelijk centrum “De Regenboog” in Leiden weer een Dag van het Jodendom, en wel op vrijdag 16 januari 2026.
Het thema is ‘Ontmoeting met het Jiddisj’.
Programma
10:00 Inloop en koffie/thee
10:30 Ruben Verhasselt, literair vertaler Hebreeuws en Jiddisj: Ontmoeting met het Jiddisj
12:00 Lunch
12:45 Lucette van den Berg, zangeres, docente, componist: Zangworkshop met Jiddisje liederen
14:30 Nesjomme, documentaire, levendig portret van de Joodse gemeenschap in vooroorlogs Amsterdam
16:00 Afsluiting
Kosten
15 euro inclusief lunch en consumpties
Opgeven
Betaal 15 euro aan NL70 INGB 0002 5811 91
t.n.v. Algemene Kerkelijke Merenwijkraad,
o.v.v. Dag vh Jodendom 2026.
Adres
De Regenboog, Watermolen 1, Leiden
Tip
Kom met fiets of OV. Door markt en werkzaamheden is er weinig parkeerruimte.
Achtergrondinformatie
De Dag van het Jodendom is een initiatief van de R.K. Kerk. Tijdens het Tweede Vaticaans Concilie verscheen, dit jaar 60 jaar geleden, het document ‘Nostra Aetate’ (Latijn voor ‘In onze tijd…’) waarin de Kerk haar houding ten opzichte van andere religies herzag.
De ‘Dag van het Jodendom’ werd in Nederland, als een in praktijk brengen van Nostra Aetate, ingesteld met de bedoeling om de kennis over het jodendom onder christenen te vergroten en de dialoog tussen joden en christenen te bevorderen. Op of rond 17 januari worden op verschillende plekken activiteiten georganiseerd. Er is bewust gekozen voor een dag vlak bij de Week van gebed voor eenheid (18 tot en met 25 januari 2026) waarin de oecumene centraal staat.
Meer info: dagvanhetjodendom.nl






