Op dinsdag 17 maart houdt dr. Michael Mulder op uitnodiging van de Commissie Kerk en Israël Ermelo een lezing in de Westerkerk met als thema: ‘Rabbijnse uitleg nodig voor het
verstaan van Paulus’.
Evenals het Oude Testament is het Nieuwe Testament een joods boek. Bijna alle auteurs, Petrus, Johannes, Jacobus, Paulus et cetera zijn Joden en hebben geschreven vanuit de joodse denk- en leefwereld.
Op deze bijeenkomst zal Michael Mulder de rabbijnse uitleg toespitsen op delen uit de brieven van Paulus. Hij zal laten zien hoe de rabbijnse uitleg, waarmee Paulus goed op de hoogte was, van belang is voor het dieper verstaan van deze Schriftgedeeltes. Deze rabbijnse inbreng zal ons verrassen en ons ervan bewust maken dat kennis van het Jodendom onontbeerlijk is voor het goed verstaan van het Nieuwe Testament.
Omdat we Schriftgedeeltes met elkaar zullen lezen, is het wenselijk dat je je Bijbel (zo mogelijk NBV 21) meeneemt en zo mee kunt lezen.
Aanvang: 20.00 uur, kerk open om 19.30 uur, einde: 21.30 uur.
Locatie: Westerkerk, Oude Nijkerkerweg 4, 3853 JS Ermelo
Toegang: vrij | koffie en thee voor en na de lezing gratis.
Er wordt een collecte gehouden ter bestrijding van de onkosten.
Bron: hervormd-ermelo.nl






